سبد خرید شما خالی می باشد.
0ثبت سفارش

تنظیم و راه اندازی ساعت نجومی شیوا امواج با طی کردن چند گام ساده توسط کاربران امکان پذیر است و نیاز به تخصص خاصی برای انجام این کار وجود ندارد. وادی برق رایا در این مطلب ساعت نحوه تنظیم ساعت نجومی شیوا امواج را برای شما شرح داده است. اگر می خواهید در این زمینه اطلاعات کسب کنید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. شما عزیزان می توانید برای استعلام قیمت ساعت نجومی شیوا امواج با الکترووبر همراه شوید.

نحوه تنظیم ساعت نجومی شیوا امواج

تنظیم ساعت نجومی شیوا امواج

با انجام تنظیمات زیر، ساعت نجومی فعال خواهد شد:

 • در گام اول باید کلید Enter دستگاه به مدت 4 ثانیه به طور مستمر فشرده شود تا سیستم در فاز آماده سازی قرار گیرد.
 • 4 ثانیه پس از رویت عبارت SET در نمایشگر ساعت، منوی تنظیمات دستگاه در دسترس قرار می گیرد.
 • در این مرحله صفحه نمایشگر کوچک ساعت نجومی، عبارت Y را نشان می دهد. این به معنای انجام تنظیمات سالانه برای دستگاه است. با استفاده از کلیدهای موجود بر روی دستگاه سال مورد نظر انتخاب می شود. عدد مربوط به سال در صفحه نمایش بزرگتر نمایش داده می شود.
 • پس از گزینش عدد مربوط به سال، مجددا کلید Enter فشرده می شود و پروسه تنظیمات وارد مرحله بعد می گردد.
 • با رویت حرف D در صفحه نمایشگر کوچک، تنظیمات تاریخ یعنی ماه و روز آغاز می شود. در این حالت قسمتی که هدف انجام تنظیمات است، به صورت چشمک زن نمایش داده می شود. ابتدا بخش ماه و بعد روز برنامه ریزی می شوند. برای انتخاب ماه دوباره از کلیدهای روی دستگاه استفاده می شود و پس از انتخاب شماره ماه، کلید Enter برای ورود به تنظیمات روز فشرده می شود. شماره و تاریخ روز نیز به روش پیش گفته تعیین می گردد. با زدن Enter، تاریخ دستگاه ست می شود.
 • در این مرحله حرف c در نمایشگر کوچک به کاربر نشان داده می شود که بیانگر انجام تنظیمات لازم برای راه اندازی ساعت دستگاه است. مانند مرحله قبل هر بخشی از ساعت اعم از دقیقه و ساعت که به حالت چشمک زن نشان داده شود، قابل اعمال تغییر است و باید ست شود. با انتخاب کلید Enter این مرحله تکمیل می شود.
 • در این گام در نمایشگر کوچک حرف t ظاهر می شود و بر روی صفحه نمایش بزرگ، عبارت OFF حک می شود. چنانچه در این مرحله حالت OFF انتخاب شود، رله دستگاه در هنگام طلوع آفتاب قطع خواهد شد و اگر عددی بین 1 تا 12 در این مرحله گزینش شود، تایمر سیستم فعال خواهد شد و پس از گذشت آن میزان ساعت پس از غروب خورشید، رله دستگاه قطع می شود. با وارد کردن Enter تنظیمات ذخیره می شود.
 • در مرحله بعد صفحه نمایشگر کوچک حرف r را نمایش خواهد داد. در این مرحله کاربر می تواند به طور دستی زمان قطع رله را در زمان طلوع خورشید تنظیم کند و عقب و جلو نماید. حداکثر بازه زمانی قابل اعمال 2 ساعت است. فشردن کلید Enter به معنای اتمام تنظیمات این بخش است.
 • در گام بعد نمایشگر کوچک، حرف n را نشان می دهد. این مرحله برای انجام تنظیمات وصل رله در هنگام غروب خورشید است. تنظیمات زمان در این مرحله نیز حداکثر 2 ساعت است.
 • در صورتی که دستگاه در مرحله تنظیم add1 قرار گیرد، حالات تابستانه و یا زمستانه زمان قابل برنامه ریزی خواهد بود.
 • با آغاز مرحله بعدی تنظیمات، عبارت code در نمایشگر بزرگ ظاهر می شود تا کد مربوط به شهر و منطقه نصب ساعت انتخاب شود. در این حالت اگر L-Y بر روی نمایشگر بزرگ انتخاب شود، به جای کد منطقه باید از طول و عرض جغرافیایی محل مورد نظر برای برنامه ریزی و تنظیمات استفاده شود.

شما عزیزان می توانید برای استعلام قیمت تایمر ثانیه شیوا امواج، تایمر آنالوگ شیوا امواج، ساعت نجومی دو رله ای شیوا امواج و ... با الکترووبر همراه شوید.

تنظیم ساعت نجومی شیوا امواج

طریقه نصب ساعت نجومی شیوا امواج

نصب ساعت نجومی شیوا امواج پیچیده و دشوار نیست و به راحتی توسط تمام کاربران قابل انجام است. چرا که طراحی و ساخت این سیستم ها به نحوی صورت گرفته است که تمام افراد با حداقل دانش قادر به نصب و راه اندازی آن باشند. برای انجام درست این کار باید در مرحله نخست بین بخش فاز و نول شبکه و دستگاه اتصال برقرار گردد، سپس با ایجاد اتصال بین یک طرف بوبین کنتاکتور به ترمینال خروجی فاز و طرف دیگر به نول شبکه، سیستم نصب و آماده راه اندازی می شود. با انجام تنظیمات مربوط به ساعت نجومی که در بخش قبل تشریح شد، دستگاه آماده بهره برداری می شود. کافی است کاربران از نحوه تنظیم و نصب دستگاه، آگاهی کافی داشته باشند و مراحل ذکر شده را با دقت و به درستی پیگیری نمایند. برای خرید و اطلاع از قیمت ساعت نجومی شیوا امواج به وب سایت وادی برق رایا مراجعه کنید. وادی برق رایا یکی از بهترین فروشگاه های عرضه ساعت نجومی شیوا امواج است. شما می توانید ساعت نجومی شیوا امواجی که خریده اید را به وسیله تیم مجرب شیوا امواج تنظیم کنید. کلید مینیاتوری تک فاز، کلید مینیاتوری دو فاز، کلید مینیاتوری سه فاز انواع کلیدهای مینیاتوری موجود در وادی برق رایا هستند که می توانید هر کدام از آن ها را که می خواهید از سایت ما خریداری کنید.

 

نوشتن دیدگاه

سوالات متداول نحوه تنظیم ساعت نجومی شیوا امواج

آیا نحوه تنظیم ساعت نجومی شیوا امواج سخت است؟
خیر نحوه تنظیم ساعت نجومی شیوا امواج سخت نیست، ولی باید به درستی تنظیم شود تا به درستی کار کند.
نصب ساعت نجومی شیوا امواج را از کجا یاد بگیریم؟
در سایت الکترو وبر نحوه تنظیم و نصب ساعت شیوا امواج به صورت مرحله به مرحله توضیح داده شده است.